Bizden Haberler

Broşür Resimleri

 
 
 

 

•  YÜZÜNCÜ YILINDA 19 MAYIS …

04/03/2019


YÜZÜNCÜ YILINDA 19 MAYIS

2 Mart 2019 tarihindeki Cumartesi Sohbetlerimizin bu ayki konusu “ YÜZÜNCÜ YILINDA 19 MAYIS “ , konuğumuz ise Sn. A.Erdem Akyüz idi. Dernek Başkanımız tarafından yapılan açış konuşmasının ardından söz alan Sn.Akyüz, 19 Mayıs’ı değişik yönleri ve hikayeleri ile katılımcılara aktarmıştır.
Daha sonra söz alan Sn. Atakan Köksal, Sn. Ali Gün, Sn. İsmet Çılbır bilgilerini katılımcılarla paylaşmıştır.
Sn. Ayhan Kayaalp tarafından getirilen “Yalçın Bayer’in ” hürriyet Gazetesinde yer alan İnebolu ile ilgili köşe yazısı, Dernek Başkanı tarafından da Yeni İnebolu Gazetesinde yer alan 26 Nisan’da İnebolu’da yapılacak etkinlik ile ilgili haber katılımcılara aktarılmış ve 26 Nisan 1920 tarihinde Atatürk’ün Lenin’e yazdığı mektup okunmuştur.
Daha sonra Sn. Akyüz’e katkıları için Derneğimizin teşekkürplaketi sunulmuştur.
Sn. Akyüz’e, etkinliğimizde bizlerle birlikte olanAnkara Basınından S. İrfan Başçufadar, Sn. Cengiz Aldemir, Sn. Seda Tolmaç’a, Kadın Doğum Uzmanı Prof.Dr. Mansur Kamacı’ya, Kasderfed’in değerli yöneticilerine, KASÇETVAK Başkanı Sn.Ekrem Ay’a, üyelerimize ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

AÇIŞ KONUŞMASI
Sevgili Misafirlerimiz,” Cumartesi Sohbetlerimize” hoş geldiniz. Yönetim Kurulumuz adına sizleri saygıyla selamlıyorum
Bu toplantılarımızı daha geniş ortamlarda gerçekleştirebiliriz. Ancak biz sıcak Dernek ortamımızda, kendi değerlerimizle birlikte yapmayı çok önemsiyoruz.
Bugünkü konuşmacımız Avukat Ahmet Erdem Akyüz İnebolu tutkunu birhemşehrimizdir. Ankara Barosunun kıdemli mensubudur. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev yapmaktadır. Eşi Avukat Sevil İnci Akyüz de Dernek üyemiz ve İneboluludur.
İnci Hanım’ın babası rahmetli Albay Hüseyin Kırksekizoğlu İnebolu Karaca Mahallesi’nden, annesi Fatma Ümran Kırksekizoğlu AşağıHatıpbağı Mahallesindendir.
Büyük amcası Deniz Kurmay Albay Ali Rıza Bey, Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı olup, 1920-23 yılları arasında 2. Dönem Kastamonu Milletvekilliği yapmıştır. Atatürk’ün İnebolu’da Kılık Kıyafet ve Şapka Devrimi sırasındaki ziyaretlerindeki resimlerde yanında elinde şapkası ile duran kişidir. Bu aile bilgileri İnebolu Türk Ocağı müze kısmında da yer almaktadır.
Bu yıl, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesini başlattığı 19 Mayıs’ın yüzüncü yılını kutlayacağız. Sn.Erdem bu konudaki bilgilerini bizlere aktaracaktır.
Bu günün ilk kutlamalarını yapan bir sivil toplum örgütü olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumuzu belirtir, Büyük Önder Atatürk, Silah Arkadaşlarını, Gazi ve Şehitlerimiz saygıyla anarız.
Katılımınız için tekrar teşekkürler.
 


 

 

1 2 3 4 5 6 7

 

 

 

 

 

 

Web Tasarım  Ayra Bilgisayar