Bizden Haberler

Broşür Resimleri

 

 

• İNEBOLU SİZİ HİÇ UNUTMAYACAK…

02/12/2013


30 Kasım 2013 Cumartesi günü dernek binamızda yapılan Turgut Özakman’ı anma toplantısında İnebolulular ile Kastamonulular yoğun katılımı ile merhum Turgut Özakman’ı unutmayacaklarını bir kez daha gösterdiler.

Sn. Ayla Özakman ve kızların da katıldığı toplantı Dernek Başkanımızın yaptığı açış konuşması ve saygı duruşunun ardından değerli kardeşimiz Dr.Aydın Tiryaki tarafından kurgulanan ve Özakman’ın yaşamını, İnebolu ile olan bağlarını anlatan sunum, misafirler tarafından ilgi ile izlenmiştir.

Rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamayan Prof.Dr. Haluk Pamir’in yazısının okunmasından sonra Prof. Dr. Sadık Erik, Sn.Yavuz Atay ve Sn.Nail Tan konuşmalarını yapmışlardır. Sıcacık ve samimi bir ortamda yapılan toplantıda konuşmacılar Sn.Özakman’ın yaşamından ve eserlerinden kesitleri ve O’nunla geçen anılarını katılımcılarla paylaşmışlardır.

Toplantı sonunda Sn.Ayla Özakman’a Dernek Başkanı tarafından “ İnebolu’nun Turgut Özakman’a olan minnettarlığını” ifade eden plaket, kızlarına da bu gün için hazırlanan sunumun CD’si takdim edilmiş, Hukukun Egemenliği Derneği Genel Başkanı Av. A. Erdem Akyüz tarafından da derneklerinin teşekkür belgesi, İnebolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine sunulmuştur.

Tüm katılımcılara ve konuşmacılara teşekkür ederiz. 

 

1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 2 20 3 4 5 6 7 8 9

 

 

 

 

 

 

 

 

Web Tasarım  Ayra Bilgisayar