Bizden Haberler

Broşür Resimleri

 
 
 

 

• BAŞKENTTE KASTAMONU GÜNLERİ 7 ETKİNLİK RESİMLERİ…

15/10/2011

 

 

• ENERJİ VE ÇEVRESEL TASARIMDA LİDERLİK SERTİFİKASI (LEED)…

15/02/2011

Amerikan Yeşil Bina Konseyi tarafından geliştirilen ve bütün dünyada uygulanan LEED Sertifikaları arasında en yüksek kademeli olan LEED Platin Sertifikasını Türkiye’de ilk kez 14 Şubat 2011 tarihinde “Eser Yeşil Binası” almıştır. Ankara, Çankaya, Yıldız’da Eser Holding şirketlerini aynı çatı altında toplamak amacıyla 7500 m2’yi bulan kapalı alanıyla 2010 yılı içerisinde faaliyete geçirilen Eser Yeşil Binası, Türkiye’de uygulanan en yüksek

 

   

• DERNEĞİMİZİN GECESİ…

15/02/2011

DERNEĞİMİZİN GECESİ 2 NİSAN 2011 CUMARTESİ GÜNÜ 19;30 'DA ALBA ANKARA HOTEL'DE... BEKLİYORUZ...
Derneğimizin, geleneksel hale gelen gecelerinin 4 üncüsü bu yıl Ankara Yüksel Caddesindeki ALBA Ankara Otelde yapılacaktır. Davetlilerin güzel bir gece geçireceklerine olan inancımızla, gecemizde, dostlarımızı ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz.

 

   

• DENEME SINAVLARI…

14/02/2011

Birinci eğitim ve öğretim döneminin son haftasında, İnebolu ve Doğanyurt İlçelerimizde yapılan 8 ve 12 nci sınflara yönelik deneme sınav sonuçları, Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmiştir.8. Sınıflarda Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Nur Aybüke YILMAZ (485.242), Azize Ana YİBO’dan Sevde HÜR (473.072) ve Ayşenur KARABULUT (471.426) ilk üç sırayı, bir çok yörede yapılmış olan aynı sınavda ilk beş yüz içerisine girerek sırasıyla 36, 184 ve 211 inci sıraları paylaşmışlardır.
 

   

• 2011 YILINDA DA EĞİTİME DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR…

03/04/2011

Lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimizin, mevcut bilgilerini tartmalarına ve sınava kadar, çalışmalarına daha bilinçli olarak yön vermelerine yardımcı olmayı amaçlayan Derneğimiz, kuruluşundan bu yana hemen hemen her yıl İnebolu’da Deneme Sınavı yapılmasını sağlamaktadır.

 

 

 

• BAŞKENT’TE KASTAMONU GÜNLERİ 7…

10/03/2011

Ankara’da 16 – 20 Mart 2011 tarihleri arasında 7 ncisi gerçekleştirilecek olan Başkent’te Kastamonu Günleri etkinliklerine İnebolu’dan katılıma ilişkin olarak, yönetim kurulu üyelerimiz L.Kerim Daşcı ve İlker Özbay 22 Ocak 2011 tarihinde İnebolu’da Kaymakamımız Sn. Kubilay Ant ve Belediye Başkanımız Sn. Engin Uzuner ile bir araya gelerek değerlendirme yapmışlardır.Bu yılki etkinliklerde, geçtiğimiz yıllarda katılım sağlayan esnafımızın çoğunluğunun yer alacağı anlaşılmıştır.Kaymakamlığımızın da katılımı ve Belediye Başkanlığımızın yoğun hazırlığı, her zaman olduğu gibi bu yılki etkinlikte de İnebolu’nun en iyi şekilde temsil edileceğini, göstermektedir.  

 

 

• YARGITAY 3. CEZA DAİRESİ BAŞKANLIĞINA SN.ERDAL GÖKÇEN ATANDI…

15/10/2010

Derneğimizin de üyesi olan ve Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkanlığına atanan Sn.Erdal GÖKÇEN, Dernek Yönetimi ve üyelerimizle birlikte 15 Ekim 2010’da makamında ziyaret edilmiştir. Sn.Gökçen’e yeni görevinde başarılar dileriz.
 

 

 

   

• KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİNE SATRANÇ TAKIMI DESTEĞİ…

10/10/2010

İnebolu’da yeni kurulmakta olan Kültür ve Sanat Merkezinde açılacak kurslara destek olmak üzere turnuvalarda da kullanılabilecek15 adet satranç takımı ve 1 turnuva saati İnebolu’ya gönderilmiştir. Şampiyonların ve başarılı sanatçıların yetişeceğine olan inancımızla merkezin kurulmasına katkı sağlayanlara teşekkür ederiz.
 

   

• KABALAR İLKÖĞRETİM OKULU’NA KIŞLIK BOT…

21/09/2010

Derneğimizce temin edilen 35 çift bot öğrencilerimize dağıtılmak üzere Kabalar İlköğretim Okulu Müdürlüğüne gönderilmiştir.

  

   

• İNEBOLU’DA İLKÖĞRETİM HAFTASI…

21/09/2010

İlk ve Orta Öğretim öğrencileri 20 Eylül 2010’da yeni eğitim ve öğretim yılına merhaba demiş, Derneğimiz Başkan ve yöneticileri ile İnebolu’daki üyelerimiz de bu kapsamda Kabalar İlköğretim Okulu’nu, Yeşilöz ve Dikili köyündeki öğrencilerimizi ziyaret etmişlerdir.Ziyaret sırasında Yeşilöz ve Dikili köyündeki öğrencilerimize defter,kalem ve silgiden oluşan set armağan edilmiştir.

 

 

• İNEBOLU’DA YAMAÇ PARAŞÜT܅

11/08/2010

Ülkemizin Ege ve Akdeniz yöresinde yoğunluk kazanmış olan yamaç paraşütü sporunun İnebolu’da da yapılabilirliği, uzun zamandır dernek yönetimi olarak üzerinde düşündüğümüz bir konu idi.İnebolu’da mutlaka bir denemenin yapılması için üyemiz Ferdi Şafak ve bu spora gönül veren Gazi Üniversitesi Felsefe Bölümü öğrencisi Ayşe YALKUT ile birlikte girişimler başlatılmış ve İnebolu’ya bir ekip gönderilmesi sağlanmıştır.

 

• YİNE HEP BİRLİKTEYİZ...

10/11/2008

 

• ANKARA’DAKİ ÜNİVERSİTELİLERİMİZ!!!! ...

27/10/2008

Büyük Önder Atatürk’ün, ebediyete intikal edişinin 75. Yıldönümü olan 10 Kasım 2013 Pazar günü Orta Doğu Teknik Üniversitesinde yapılacak anma töreninde konuşmacı olarak Prof. Dr. İlber Ortaylı yer alacak, değerli hemşehrimiz Dr. Aydın Tiryaki tarafından da “Kurtuluşun Yolu ve Bir Devrimin Öyküsü: Atatürk ve İnebolu” adlı sunum yapılacaktır.

 

 

• ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE...

 

YÜKSEK ÖĞRENİMLERİNİ ANKARA’DA SÜRDÜREN İNEBOLU’LU
ÖĞRENCİLERİMİZ…
Sizlere ulaşmamızı kolaylaştırması için adres ve telefon numaralarınızı sitemize
veya derneğimize iletmenizi bekliyoruz...

 

 

•ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE..

27/10/2008

İNGİLİZCE, BAĞLAMA VE FLÜT DERSLERİ…
Dernek binamızda; öğrencilerimize ve üyelerimize hafta sonu uygun saatlerde
ücretsiz; İngilizce dersi, bağlamaya yeni başlayanlar için bağlama dersi verilir
ve Müzik derslerinde flüt kullanan ve flüt çalma sorunu bulunan öğrencilerimize
yardımcı olunur ...

 

• KENE ISIRMALARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME...

 

İnternet ortamından sitemize ulaşan bilgiyi sizlerle
paylaşıyoruz.
Kırım – Kongo Kanamalı Ateşi ile ilgili bilgil için tıklayınız ...

 

 

 

• ODTÜ MİMARLIK FAKÜLTESİNDEN İNEBOLU’YA DESTEK...

20/08/2008

Derneğimizce, İnebolu’nun kentsel ve kırsal yapısının
projelendirilmesi için iş birliği oluşturma imkanları araştırılmış, bu hususa
ODTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı değerli hemşerimiz Prof. Dr. Haluk Pamir yakın
ilgi göstermişlerdir.

 

 

• DENEME SINAVI BİRİNCİLERİNE ÖDÜL VERİLDİ...

 

İnebolu’daki özellikle imkanları kısıtlı öğrencilerimizin yararlanması amacıyla Yöntem Dershanesi ve Ayrıntı Basımevi’nin katkılarıyla hazırlanan ve 7 Mayıs 2008 tarihinde gerçekleştirilerek sonuçları İlçemize ulaştırılan ÖSS Deneme Sınavı birincileri ile OKS Deneme sınavında ilk üç dereceyi paylaşan öğrencilerimiz, Bilgi Yayınevi tarafınca temin edilen, öğrencilerimizin adlarına imzalanmış olan; Sn. Turgut Özakman’ın “ Şu Çılgın Türkler “ kitabı, Derneğimiz üyesi Sn.Nazmi Eğdirici’nin “ 9 Haziran’dan 9 Eylül’e İnebolu”, Atatürk’ün Kılık Kıyafet – Şapka Devrimi ve İnebolu “ , “ Nazım ve İnebolu “ isimli kitapları ile ödüllendirilmiştir.

Devamı

 

 

• KURUYAN AĞAÇLARLARIMIZ VE GEMİCİLER TOPLANTISI...

 

İnebolu’ya seyahat eden ve İnebolu’da yaşayan halkımızın üzüntü ile izlemekte olduğu ormanlarımızdaki doğal tahribata ve zararlılarla mücadeleye dikkat çekmek amacıyla ; İlgili Kamu kurumları nezdinde Derneğimizce de izlenmekte olduğu bildirilen yöremizdeki kuruyan ağaçlar ile ilgili olarak Orman Genel Müdürlüğü ziyaret edilmiş ve konu Haziran 2008’de yetkililere iletilmiştir

 

• 9 HAZİRAN ŞEREF VE KAHRAMANLIK GÜNÜ KUTLAMALARINDA İNEBOLU’DAYDIK...


Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü ile İnebolu’nun 9 Haziran Şeref ve Kahramanlık Günü etkinliklerine Derneğimiz girişimleriyle götürülen HOYEM (Halk Oyunları Eğitim Merkezi GSK) ekibi renk kattı.Ekibe teşekkür ederiz.

 

 

 

• 9 HAZİRAN ŞEREF VE KAHRAMANLIK GÜNÜ KUTLAMALARINDA TRT...

13/06/2008


Derneğimiz girişimiyle Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü ile İnebolu’nun 9 Haziran Şeref ve Kahramanlık Günü etkinlikleri TRT GAP ‘ta yayınlanan “ Hayatın Renkleri” programı ekiplerince görüntülenmiş, program 12 Haziran 2008 saat 11,00’ da yayınlanmıştır.
Diğer yandan 9 Haziran günü yayımlanan Bir Tatlı Huzur Programına katılan bazı sanatçılar Derneğimiz girişimleriyle Çankaya Belediyesinden temin edilen araç ile İnebolu’ya ulaştırılmıştır.
TRT ekibine ve Çankaya Belediyesine teşekkürler.

 

• İNEBOLU MESLEK YÜKSEK OKULU...

 


2008 - 2009 ÖĞRETİM YILINDA MUHASEBE BÖLÜMÜ İLE ÖĞRETİME BAŞLAYACAĞI ÖĞRENİLEN MESLEK YÜKSEK OKULU İÇİN TÜM EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİZ.

                                                                                  Yönetim Kurulu

 

 

• KURUYAN AĞAÇLAR..

 

İLGİLİ KAMU KURUMLARI NEZDİNDE DERNEĞİMİZCE DE İZLENEN KONU HAKKINDA SN. AYDIN TİRYAKİ'NİN YAZI VE FOTOĞRAFLARI..
Bugün Saat 15’de İnebolu’dan yola çıktığımda fotoğraf makinamı ayarlamış nelerin fotoğrafını çekeceğime karar vermiştim. Cumartesi günü Ankara’dan İnebolu’ya giderken Küre çevresindeki ormanlardaki kuruyan ağaçlar dikkatimi çekmişti. Otobüsün penceresinden çektiğim fotoğraflar yeteri kadar net değildi.

 

 

• DENEME SINAVLARI...

 


DENEME SINAVLARI 7 MAYIS 2008 ' DE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ VE SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLEREK İNEBOLU'YA ULAŞTIRILMIŞTIR. TÜM EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDER, ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ
...

 

 

• BİRLİK VE DAYANIŞMA YEMEĞİ...

15/11/2008

BİRLİK VE DAYANIŞMA YEMEĞİMİZE YOĞUN KATILIM …

Derneğimizin kuruluşundan sonraki ilk yemeği, 14 Kasım 2008 tarihinde Ankara Büyük Erşan Otelinde, İnebolulular ve İnebolu’ya gönül veren dostlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

 

 

• ODTÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ’NDEN DAVET...

01/12/2008

ODTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof.Dr. Haluk Pamir tarafından, Avrupa Birliği Kültür Programı çerçevesinde gerçekleştirilecek olan, sekiz ülkeden ve farklı disiplinlerden çok sayıda uzmanın katılımıyla yürütülen uluslararası bir projenin ilk aşamasını oluşturan; tarihî kentlerde koruma politikaları, kitle turizmi yönetimi ve bu merkezlerde yaşayanların yaşam kalitesinin iyileştirilmesi, konularının bir arada ele alındığı etkinliğe, Derneğimiz üyeleri ile birlikte İnebolu Kaymakamız Dr. İlhan Karakoyun ve Belediye Başkanımız İdris Güleç de davet edilmişlerdir..

 

 

• YERİN KORUNMASI ÇALIŞTAYI...

08/12/2008

5 – 6 Aralık 2008 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen
“Yerin Korunması:Tarihi Kentlerde Kitle Turizminin Yönetimi Kentsel Koruma ve Yaşam Kalitesi” çalıştayına derneğimiz yönetim kurulu üyeleri de katılmışlardır.

Avrupa Birliği Kültür Programı çerçevesinde gerçekleştirilmiş olan bu etkinliğe sekiz ülkeden ve farklı disiplinden çok sayıda uzman katılmıştır.

Beypazarı ve Alaçatı Belediye Başkanlarının deneyimlerini ve karşılaştıkları sorunları da içeren sunumları ilgi ile izlenmiştir.

Bu çalıştayda; turizme yeni açılan yerel yönetimlerin öncelikle kültürel mirası ön planda tutmaları ve bu merkezlerde yaşayanların yaşam kalitelerinin iyileştirilmesinin mutlaka göz önünde bulundurulması, turizmin sadece ticari bir faaliyet olarak algılanmaması ve çalışmaların sosyal, kültürel ve ekonomik unsurların birlikte düşünülerek yürütülmesi, kültürel mirasın korunması ve yaşatılması için işletmeye açılan yerlerin tamamen ticari bir işletme olarak değerlendirilmemesi, öz sahiplerince, içinde yaşayanlarla birlikte faaliyette bulunmasının gerektiği ifade edilmiştir..

 

 

• BAŞKENTTE KASTAMONU GÜNLERİ…

10/03/2009

Başkentte Kastamonu Günleri 5’ deyiz…
Kastamonu Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen ve geleneksel hale gelen Başkentte Kastamonu Günlerinin 5 incisi 11-15 Mart 2009 tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Derneğimiz de bu etkinlikte yer alacak ve açacağı stant ile İnebolu’ muzun tanıtımına katkı sağlayacaktır.

 

 

• İNEBOLU’DAKİ OKULLARIMIZA 2009 YILINDA DA DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR..…

25/01/2009

Derneğimiz organizasyonu ile 2008 yılında düzenlenen deneme sınavları 2009 yılında da 21 Ocak tarihinde yapılmıştır. 8. ve 12. sınıflara yönelik yaklaşık 800 öğrenciyi kapsayan sınavlarda ilk üç sırayı paylaşan 12 öğrencimize eğitim setlerini içeren ödülleri okullarında kendilerine takdim edilmiştir.
Yapılan ziyaretlere Dernek Yöneticilerimiz ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Şube Müdürümüz de katılmışlardır.
Öğrencilerimize başarılar diler, İnebolu’daki yöneticilerimize, deneme sınav kitapçıklarının hazırlanmasındaki katkılarından ötürü Yöntem Dershanesine, Ayrıntı Basımevine, ödüllere katkılarından dolayı da Zafer Dershanelerine teşekkür ederiz...

 

• ANKARA’DAKİ HANIMLARIMIZIN DERNEKTE BULUŞUYOR…

 

Ankara’da yaşayan İnebolulu hanımlar her ay dernek binamızda toplanarak hasret gideriyorlar. Koyu bir sohbet içerisinde geçen toplantılarda hanımlarımız; simit, peynir ve çaydan oluşan menüyü paylaşırken, Derneğimize de katkı sağlıyorlar. Önümüzdeki toplantılarda değişik etkinlikler gerçekleştirilecektir. Hanımlarımıza teşekkür ederiz...

 

 

• ESKİ ÇAĞLARDA İNEBOLU…

 

Üyemiz Uzm. Dr. Mehmet Fatih ERSOY tarafından hazırlanmıştır.
M.S 2. yüzyılda Anadolu’da yaşayan insanların psiko-sosyal durumları 21. yüzyıl dünyamızda da hala yabancı olmadığımız her gün gazete ve diğer yayın organlarında karşılaşıp gördüklerimizle benzerlikler gösteriyordu...

 

• İNEBOLU VE BAŞKENTTE KASTAMONU GÜNLERİ 5…

08/03/2009

11-15 Mart 2009 tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek ‘’Başkentte Kastamonu Günleri 5“ te Derneğimiz, Yakamoz Tatil Köyü, Başoğlu Şekerleme ve Macit Şekerleme AKM içerisinde, Kristal Et Lokantası da çadır içerisinde açacağı stantlarda İnebolumuzun tanıtımını gerçekleştirecektir...

 

 

 

[1] [2] [3] [4] [5][6] [7] [8]

 

Web Tasarım  Ayra Bilgisayar